І ось я відкрила очі та побачила дивовижний світанок у горах. Мій улюблений час доби співпав з першим враженням про країну. Це було таке магічне видовище, що я потрапила у якийсь транс. Коли оговталася, ранок активно набирав обертів і рухався синхронно з нашим авто крутими гірськими серпантинами, стрімко наближаючись до найчистіших у Європі вод Адріатичного моря. До слова, це буде єдиний рожево-малиновий світанок, бо у всі інші ранки у Чані сонце сходитиме за горою і його пробудження я не спостерігатиму, проте буду милуватися не менш чарівними синіми сутінками та заходами.
Літній квітковий букет Чорногорії доповнюють різноколірні канни з ледь вловимим запахом, чарівні помаранчеві квіти кампсиса, гірко-зеленкувато-терпкі чорнобривці, кислувато-трав'янисті, мускусно-пряні гібіскуси, строкаті бугенвілії зі свіжо-цитрусовим звучанням. Навіть улюблений жасмин я зустріла, як на замовлення. Від магнолій залишилося лише соковите листя та шишкоподібні плоди.
А ось ці квіти прикрашають квітники біля кафе та магазинів. Вони видаються мені особливо радісними та усміхненими. Та назви я так і не дізналася...
Наступний відтінок багатогранного ольфакторного образу Чорногорії - запах моря. Він особливий, хоча теж солоно-свіжий. Та запах Адріатичного моря відрізняється від запаху Чорного. Є у ньому якась делікатність та ніжність, як і у якості води м'якість та виняткова прозорість, а у кольорі - небесний тон. Зовсім не чула ознак йоду, риби та водоростей. Швидше, запах чистоти та ранкової свіжості. А аромат вітру, змішаний із морськими акордами, пробуджував фантазії, коли каталася на кораблику по мальовничій Бока Которській затоці.
На березі сонячного Бару до запаху моря додається бальзамно-хвойний запах сосен. Не ідентифікувала запах пальми, але бачила чудернацькі плоди.
Аромат Будви запам'ятався з делікатними відтінками устриць та лимону. До розвитку ольфакторних знань додалися ще й смакові враження, що викликало особливо радісні емоції.
А також у запашній карті країни є терпко-сухий аромат вина. Ще проїжджаючи повз виноградники закарпатського Чизаю, я загорілася бажанням потрапити між ряди кущів лози, а на Балканському півострові моя мрія стала ще більш палкою.
Чорногорія пахне пряно-трав'янисто-м'ятним, кафорно-бальзамним розмарином. А ще абрикосами, персиками та сливами, тому цей апетитний фруктовий аромат спонукає дістати щось на зразок SpellBound Estée Lauder.
Чорногорія пахне пильною історією, старезним камінням, романтичними історіями та казковою атмосферою у Которі. І як не дивно, абсолютно не пахне котами, хоча їх там стільки ж, скільки і туристів.
У Тіваті пахне розкішними парфумами та гламуром, стильним вбранням, дорогими магазинами та сучасним мистецтвом.
І таки Чорногорія не просто гарна, а напрочуд гарна, чи непристойно гарна, як розповідають мандрівники. І дуже запашна. Якби я складала парфуми із назвою Чорногорія, то це був би неодмінно фужер з квітковим серцем.
При поверненні додому виявила, що здатність чути запахи загострилась. Що б це могло бути? Відпочила, напевно...
Немає коментарів:
Дописати коментар